gfx

Unibounty Programı Nedir?

2023 dönemi önlisans, lisans ve yüksek lisans öğrencilerine yönelik gerçekleştirilecek olan Unibounty programı ile birlikte zafiyet avcılığını öğrenme, zafiyet avcılığı programını deneyimleme ve zafiyet bulup ödül kazanma şansını yakala!

Zafiyet Avcılığı programları organizasyonların ürünlerindeki zafiyetlerin (güvenlik açıklıklarının) tespiti ve güvenlik seviyelerini arttırmak için bağımsız güvenlik araştırmacılarının katıldığı özel ya da açık programlardır. Güvenlik araştırmacıları tespit ettikleri açıklık/zafiyet/sömürüleri bu program kapsamında raporlayarak ödüller kazanabilir.

Detaylı bilgi için geleceği yazanlar platformumuzda yer alan yazımızı okuyabilirsiniz: Zafiyet Avcılığı Nedir?

Dünyada Zafiyet Avcılığı

Eğitim ve Gelişim

app

Alanında uzman eğitmenlerden uygulamalı dersler ve birebir mentorlukla dolu kapsamlı bir gelişim yolculuğu seni bekliyor!

Geleceği Yazanlar siber güvenlik eğitimlerinden, zafiyet avcılığının temellerine; uluslararası zafiyet uygulamalarından, raporlama becerilerine; kişisel gelişim eğitimlerinden, 20’den fazla uygulamayı barındıran sızma testi eğitimlerine katılmak için hemen kayıt ol ve zafiyet avcısı olmak için ilk adımı at!

Ödüller

Program kapsamında iletilen her bir geçerli zafiyet için 12.000 TL tutarına kadar ödül kazanabilirsiniz. Ödül aralıkları, program kapsamında yer alan uygulamalarımıza göre değişiklik göstermektedir. Programa kaydolduktan sonra ilgili uygulama ekranında ödül aralıklarını inceleyebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Unibounty Nedir?

Unibounty, Turkcell Siber Güvenlik Direktörlüğü ve Turkcell Akademi tarafından üniversite öğrencilerinin başvurabildiği bir zafiyet avcılığı programıdır.

Buraya tıklayarak hızlı giriş formunu doldurup üniversite mail adresinizle katılabilirsiniz.

Programa Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisindeki tüm üniversitelerdeki önlisans, lisans ve yüksek lisans öğrencileri katılabilir.

Geçerli bir bulgu iletmeniz durumunda kayıt olduğunuz telefon numarası ile Paycell üzerinden hesap oluşturmanız gerekmektedir. Paycell hesabı oluşturduktan sonra kazanılan tutar hesabınıza yüklenecektir. Ödüle hak kazandıktan 3 ay içerisinde kayıt olunan telefon numarası ile Paycell hesabı oluşturulmazsa ilgili ödül zaman aşımına uğrayacaktır.

Hayır, siber güvenlik alanına ilgi duyan tüm üniversite öğrencileri bölüm fark etmeksizin programa katılım sağlayabilir.

Unibounty programına kaydolduktan sonra duyurular kısmında eğitim ve gelişim programlarının detayları ile ilgili bilgilendirme yapılacaktır. Duyuruları takip etmeyi unutmayın.

Evet, programın %70’ini katılım sağlayan tüm katılımcılar Turkcell Akademi Katılım Sertifikası alabilecektir.

Evet, birden fazla zafiyet bildirebilirsiniz. Bildirdiğiniz her zafiyet için, rapor sonucunuza göre ödül kazanabilirsiniz.

Hayır, programa katılım sağlamak isteyen tüm üniversite öğrencileri katılım sağlayabilir. Ancak sadece eğitim ve gelişim programlarının %70'ini tamamlayan katılımcılar Turkcell Akademi sertifikası almaya hak kazanacaktır.

Siber güvenlik ekibimizce yapılan incelemelerden sonra en geç 3 ay içerisinde bildirdiğiniz zafiyetlerinizin sonuçlarını öğrenebilirsiniz.

Platformda yer alan uygulamalar aktif olduğu sürece yeni bulgu gönderimi yapabilirsiniz.

Bize [email protected] adresine mail göndererek ulaşabilirsiniz.